Obóz taneczny w Zwardoniu

Grupa Taneczna Sadowne przedostatni tydzień wakacji spędziła na obozie tanecznym w Beskidzie Żywieckim w Zwardoniu.

Był to wyjątkowy czas. Piękne widoki, świetna pogoda i wesołe towarzystwo – to w skrócie. A szczegóły? Głównym zajęciem 18 uczestników były warsztaty, podczas których opracowany został program taneczny.

Codziennie, a właściwie 2 razy dziennie ćwiczyli oberki, walczyki i polki. Ale pląsy to nie wszystko. Obóz obfitował w wiele dodatkowych atrakcji. Czego tu nie było: wycieczki po górach, pływanie i opalanie, wycieczka na Słowację, dyskoteka, fenomenalne przygotowanie i wykonanie 2 baśni. Męska część grupy nagrała nawet wideo bloga.

Ciekawym doświadczeniem była również podróż pociągami. Jednak najbardziej rozrywkowy dzień uczestnicy spędzili w Energylandii – największym w Polsce parku rozrywki. Skorzystali z 60 atrakcji rozłożonych na 26 hektarach powierzchni. Wśród nich aż 27 ogromnych urządzeń, 20 gier i zabaw interaktywnych, a także 4 sceny widowiskowe (dwa teatry i dwa amfiteatry), na których oglądali pokazy artystyczne, pirotechniczne i wizualne (mapping 3D), odwiedzili kino 7D, wyświetlające filmy w technologii 3D, wsparte dodatkowymi efektami specjalnymi. Dla naszej młodzieży najatrakcyjniejsza okazała się strefa ekstremalna, prawdziwy raj dla entuzjastów adrenaliny.  Instalacje w tej strefie, takie jak roller coaster Mayan czy Viking dostarczyły niezłego dreszczyku emocji. Podobnie jak w przypadku wielkiej obrotowej ławki „Apocalipto” czy potężnego wahadła „Aztek Swing”.

Czas wypoczynku minął bardzo szybko, ale nie wszyscy chcieli wracać do Sadownego. W krótkiej sondzie przeprowadzonej wśród uczestników przez naszych szkolnych blogerów, ocena obozu wyniosła 12 punktów w skali od 1 do 10! Również kadra wypoczynku ocenia swoich wychowanków na 12 punktów w tej samej skali!

Obóz taneczny zorganizowany został przez Stowarzyszenie Kulturalno Oświatowe Działam. Opiekunami młodzieży na zasadach wolontariatu byli Mirosława i Marek Renikowie. Obóz był dofinansowany przez Gminę Sadowne, Powiat Węgrowski oraz ZSP w Sadownem.

Mirosława Renik