Wysoka pozycja Liceum w Sadownem w Rankingu Perspektyw 2018!

10 stycznia 2018 roku ogłoszono najpopularniejszą w Polsce klasyfikację szkół średnich – Ranking Perspektyw. Nasze liceum znalazło się w nim na 115. miejscu w województwie mazowieckim!

WIELKIE GRATULACJE DLA UBIEGŁOROCZNYCH ABSOLWENTÓW Z NASZEGO LICEUM!

115. miejsce to bardzo dobra pozycja, gdyż wszystkich liceów na Mazowszu jest ok. 550. Z naszego powiatu znalazły się w Rankingu Najlepszych Liceów na Mazowszu jeszcze 2 szkoły: Liceum im. Mickiewicza w Węgrowie na 105. miejscu i Łochowskie Liceum na 127. pozycji.

Jak wiadomo, nie jest łatwo konkurować uczniom z małej, wiejskiej szkoły z kolegami z dużych, mocnych szkół z wielkich i średnich miast. Nasi uczniowie walczą jednak jak równy z równym…  i wygrywają!

Zgodnie z postanowieniem Kapituły Rankingu, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Waga stosowana do oceny to: sukcesy uczniów w olimpiadach – 30%, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych – 25% i wyniki matury z przedmiotów rozszerzonych – 45%.

Mirosława Renik