Profilaktyka poprzez muzykę i zabawę

Przez 30 lat działalności estradowej stworzyli wiele autorskich spektakli dla dzieci i młodzieży. Koncerty zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych to pouczająca zabawa, nasączona profilaktyką.

Ich najnowsze płyty objął patronatem honorowym Rzecznik Praw Dziecka M. Michalak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz TVP. Piosenka  autorstwa lidera zespołu p. J Kobylińskiego znalazła się w „Elementarzu XXI wieku” wydawnictwa Nowa Era i trafiła do wielu tysięcy trzecioklasistów w Polsce.

Zespół w trzyosobowym składzie koncertował 1 marca w Szkole Podstawowej w Sadownem z repertuarem pt. „Piosenki mądrych dzieci”. W ciągu 45 minut wybornej, muzycznej zabawy nasi mali i duzi uczniowie mieli okazję odczuć jak wielkie znaczenie w życiu każdego człowieka ma przyjaźń, porównana przez wykonawców do wielkiego drzewa, które należy pielęgnować jak roślinę. Jest ona bowiem lekarstwem na wszelkie kłopoty i potrafi kruszyć bariery tęsknoty.

Nasi wychowankowie wraz z artystami śpiewali o tym, że nie warto myśleć tylko o sobie, a w życiu trzeba odróżniać dobro od zła, nie uważać się za kogoś lepszego od innych, zawsze stawać w obronie słabszych i niewinnych ludzi, których należy szanować bez względu na wiek czy stan. Bo nieprawdą jest, że cały świat jest wielkim, bezdusznym miejscem, gdzie nikt nie dostrzega człowieka goniącego za pieniądzem. Występ poruszał również tematykę bezpieczeństwa na drodze oraz umiejętnego korzystania ze współczesnych technologii informacyjnych jak telefon czy komputer.

Z całą pewnością dzisiejsza lekcja profilaktyki została wzorowo zrealizowana, a efekty……?

Na efekty będziemy czekać.

Dyrekcja, rada pedagogiczna i uczniowie składają serdeczne podziękowania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadownem za sfinansowanie koncertu.

Pedagog szkolny – Maria Wódka

Zdjęcia w galerii Google>>>