W Sadownem gościmy Belgów!

Przed południem 13 listopada w ZSP Sadowne oficjalnie powitano gości z Belgii.

Do niecodziennej wizyty doszło w ramach partnerstwa i współpracy, jaką Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem nawiązał ze szkołą – Instytutem im. Emile Gryzon w Brukseli. Szkoła ta, podobnie jak sadowieńskie Technikum, posiada profil gastronomiczny i jest zainteresowana współpracą z naszą szkołą, wymianą doświadczeń oraz wymianą międzynarodową młodzieży szkolnej.

Wizytę w belgijskiej szkole złożyli już w okresie wcześniejszym pedagodzy sadowieńskiego ZSP. Obecnie doszło do rewizyty i w naszej szkole pojawili się nauczyciele z Brukseli: pp. M. Forton, M. Marechal, S. Storelli oraz p. Sebastien Noel z Ministerstwa Wspólnoty Krajów Francuskojęzycznych oraz p. Sylwia Wandziuk – Obłuska z Ambasady Belgii w Warszawie.

Podczas uroczystości w sali gimnastycznej ZSP, gości powitał Dyrektor p. Sławomir Ryszawa, a w imieniu Gminy Sadowne – Zastępca Wójta p. Marcin Gręda. Goście mieli też okazję obejrzeć montaż słowno – muzyczny w wykonaniu artystów ze szkolnego Zespołu Tanecznego „Sadowne”, po czym przystąpili do… rozmów na temat współpracy szkół i zwiedzania naszego kraju – na początek zwiedzanie Sadownego, jutro Warszawy, a w międzyczasie spotkania, rozmowy, warsztaty kulinarne…

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński