Dzieciom w Rwandzie i Burundi

Tradycyjnie, już od 18 lat, w radosnym okresie Bożego Narodzenia, mali i więksi kolędnicy misyjni wyruszyli na wiejskie dróżki parafii Sadowne, aby kolędować.

W tym roku swoją troską otoczyliśmy dzieci z dwóch maleńkich afrykańskich krajów: Rwandy i Burundi.

Ponad 60% ludności tych krajów żyje poniżej granicy ubóstwa. To bieda zmusza rodziców do tego, że zamiast do szkoły, posyłają swoje dzieci do pracy, za którą otrzymują niewielkie wynagrodzenie. Brak wody nadającej się do picia jest często przyczyną poważnych chorób, a nawet śmierci. Z wieloma problemami muszą się zmierzyć dzieci ulicy i tzw. niewidzialne dzieci, których urodzenie nie zostało odnotowane w żadnym urzędzie, a to wiąże się z pozbawieniem jakiejkolwiek ochrony ze strony państwa. Dobrze, że w krajach tych są obecni misjonarze, którzy służą im pomocą i zapewniają o tym, że dla Pana Boga są bardzo ważne.

Również kolędnicy misyjni z różnych stron świata poprzez poświęcony czas, trud kolędowania, modlitwę i zebrane ofiary mogą przyczyniać się do tego, że na buziach małych mieszkańców Afryki pojawi się uśmiech. W tegoroczne kolędowanie misyjne w parafii Sadowne zaangażowało się 111 dzieci od klasy I szkoły podstawowej po III klasę gimnazjum.

Więcej na stronie http://spsadowne.pl/dzieciom-rwandzie-burundi/

Źródło/foto: www.spsadowne.pl