Dzień Dziecka w OSP w Wilczogębach

26 maja 2019 r. strażacy z OSP w Wilczogębach, przygotowujący się do obchodów 100-lecia swojej Jednostki, zorganizowali dla wszystkich dzieci we wsi obchody Dnia Dziecka.

Impreza odbyła się w remizie strażackiej. Wzięło w niej udział łącznie ok. 35 dzieci w wieku do 16 lat, wiele mam oraz druhów.

Otwierając imprezę, prezes OSP J. Biernat opowiedział dzieciom o ważnej roli strażaków w życiu wsi w przeciągu stu lat istnienia Jednostki. Przedstawił dzieciom informację o programie imprezy. Zaprosił też wszystkich uczestników do wspólnego zdjęcia.

A potem zaczęła się szalona zabawa. Dzieciaki z niecierpliwością oczekiwały na rozpoczęcie ćwiczeń i gier zręcznościowych. Nie wszystkie były im znane, ale do wszystkich garnęły się z ogromną radością i zaangażowaniem.

Największą frajdę sprawił im udział mam i strażaków we wszystkich zabawach. Za każdym razem starały się im dorównać, czy w przeciąganiu liny, czy biegu z piłeczką na łyżce, czy w wyścigach taczek.

A sukces w wyścigach w workach i jedzeniu jabłka na sznurku przywitały z ogromnym aplauzem.

Każde dziecka otrzymywało nagrodę za udział w zabawie.

Przy okazji imprezy, strażacy zademonstrowali dzieciom swój sprzęt. Dla zmęczonych zabawami przewidziano kiełbaski z grilla i lody, owoce oraz domowe wypieki mam.

Nie mogło się obyć bez przygotowania laurek dla mam z okazji przypadającego w tym dniu Dnia Matki. Każde dziecko otrzymało też dyplom udziału w imprezie.

Zabawę uprzyjemnił zespół muzyczny Akord, działający przy OSP Wilczogęby, który porwał i młodych i tych trochę starszych do tańca.

Najtrudniejsze było zakończenie imprezy. Dzieci jeszcze długo nie chciały wyjść z remizy.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Stanisław Stebelski