Gminne Zawody Pożarnicze

2013.06.02W niedzielne przedpołudnie (2 czerwca) na boisku w Sadownem odbyły się Gminne Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych. Bezkonkurencyjną okazała się drużyna z Szynkarzyzny.

Od godz. 9.00 na boisku sportowym przy Gimnazjum w Sadownem „zaroiło się” od strażackich mundurów galowych i ćwiczebnych oraz pojazdów w kolorze czerwonym. Na coroczne zawody sportowe przybyły drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Sadowne. W kategorii męskiej brali udział druhowie z Morzyczyna Włoki, Sadownego, Sokółki, Szynkarzyzny, Wilczogąb i Zalesia, natomiast do kategorii żeńskiej zgłosiła się jedna drużyna – OSP Sokółka.

W dwóch konkurencjach: sztafety i działań bojowych, widoczne było duże zaangażowanie zawodników, dobre przygotowanie i wypracowane w działaniach umiejętności.

Zawodnicy oceniani byli przez komisję, której przewodził Zastępca Komendanta  Powiatowego PSP w Węgrowie starszy brygadier Dariusz Maciąg. Po podsumowaniu wyników okazało się, iż bezkonkurencyjną w kategorii męskiej była drużyna z Szynkarzyzny, drugie miejsce przypadło drużynie z Zalesia, natomiast trzecie – z Sadownego. Oczywiście pierwsze miejsce w kategorii żeńskiej zajęła drużyna dziewcząt z Sokółki. Gratulujemy!

Podsumowaniem zawodów było uroczyste wręczenie pucharów i dyplomów.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński