Festyn Wakacyjny 2021

Sobotnim popołudniem 24 lipca mieszkańcy Sadownego i goście wzięli udział w cyklicznej imprezie – Festynie Wakacyjnym.

Organizatorami Festynu byli: Wójt Gminy Sadowne, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadownem.

Już od godz. 16.00 dzieciaki miały okazję bezpłatnie skorzystać z zainstalowanych na Placu Kościelnym zabawowych akcesoriów: zjeżdżalni, dmuchanego placu zabaw, łódeczek czy bungee, a także uzyskać artystyczny makijaż w stoisku promocyjnym Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.

Po godz. 17.30 dziećmi zajęli się już aktorzy z Teatru Forma z Białegostoku. Zaprezentowali sceniczny, profilaktyczny spektakl teatralny „O tym jak Pieski z Patrolu  poznały Cyber Wiedźmę”. Przestrzega on dzieci przed negatywnymi skutkami uzależnienia od mediów cyfrowych, pokazując jak cudownie można zorganizować czas na świeżym powietrzu.  

Były też animacje, pokaz mega baniek, gry i zabawy taneczno-ruchowe. Animatorzy wraz z dziećmi potrafili wyczarować ogromne bańki mydlane przy pomocy specjalnego profesjonalnego płynu. W czasie skręcania balonów aktorzy dzięki swoim zdolnościom manualnym pokazywali dzieciom jak wykonać ciekawe figurki z balonów. Dodatkowo dzieci otrzymywały na pamiątkę swoje dzieło.

Dla nieco starszych, a właściwie dla wszystkich uczestników Festynu przygotowano stoiska promocyjne i gastronomiczne. Główny nacisk został jednak położony na doznania duchowe – sceną zawładnęli artyści, na początku „młode talenty”:

– Kinga Grzelińska – uczennica łochowskiego liceum. Interesuje się między innymi rysowaniem, teatrem i muzyką.  Śpiewa i gra na pianinie. Swoją przyszłość chciałaby wiązać z medycyną. Do jej ulubionych wykonawców należą Sanah i Olivia Rodrigo, ulubionym zespołem jest „Kwiat Jabłoni”.  Podczas występu zaśpiewała utwory tych wykonawców: Kwiat Jabłoni – Wodymidaj, Olivia Rodrigo – Drivers License i Sanah – Etc.

– Paulina Ładoszuczennica 5 klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Siedlcach, w klasie fortepianu. Uczęszcza do studia wokalnego ”Fever” również w Siedlcach.  Jest laureatką i zwyciężczynią wielu konkursów ogólnopolskich. Największym sukcesem Pauliny jest udział w przesłuchaniach w ciemno ”THE VOICE KIDS 4” oraz występ w ”SZANSA NA SUKCES JUNIOR EUROVISION 2019R.”  W maju 2020 r. nagrała swój debiutancki singiel pt. ”Jak MARZENIA”. Jej marzeniem jest nagranie własnej płyty.  Sama pisze teksty i układa do nich muzykę.

U nas zaśpiewała piosenki: Tylko tego chcę – z płyty Fundacja Młodzi Artyści, Arcade – Duncan Lurance, Cicho – Ewa Farna, Co nam w duszy gra – z płyty Fundacja Młodzi Artyści, Jak Marzenia – utwór własny, Superhero – Viki Gabor oraz Kamień i Mgła – Andrzej Poniedzielski.

Tuż po młodych artystach Zespół „KaDar”, który tworzą: Dariusz Gajda i Krzysztof Rydzelewski.

Dariusz Gajda – urodził się w Prudniku ukończył Studio Piosenki przy Prudnickim Ośrodku Kultury jest kompozytorem i autorem tekstów. Do tej pory ukazały się  jego 4 płyty: „Chwila” (2005), „Najpiękniejsze kolędy” (2007), „Takie jest życie” z zespołem Setus (2012), „Życie jest miłością” (2018). Jest członkiem ZASP i ZAIKS. Przez kilka lat współpracował ze znanym polskim muzykiem, specjalistą muzyki dawnej, wieloletnim szefem zespołu „Ars Nova”, członkiem komisji corocznych nagród muzycznych Akademii Fonograficznej „Fryderyki”- Jackiem Urbaniakiem. 

Krzysztof Rydzelewski – uczęszczał do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przez kilka lat współpracował z Olgą Romaszko Niewiadomską, Włodzimierzem Nahornym, Bożeną Sitek, Eugeniuszem Majszakiem. Wystąpił jako gość m. in. Ireny Santor, Jerzego Połomskiego, Bohdana Łazuki, Bernarda Ładysza. Laureat licznych konkursów i festiwali w Europie.

I godz. 20.00 – oficjalne otwarcie Festynu przez Wójta Gminy Sadowne p. Waldemara Cyrana, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem p. Ewę Piórkowską. Przy okazji zrealizowano też wynik licytacji tegorocznej WOŚP na pełnienie przez jeden dzień funkcji honorowej Wójta Gminy Sadowne. Symboliczny klucz do Urzędu z rąk p. Cyrana otrzymał p. Adrian Koroś.

Po części oficjalnej ponownie Zespół KaDar, a po nim DeDe Negra czyli Daria Dombrowska – pochodzi z Jabłonowa Pomorskiego i… nie wyobraża sobie choćby jednego dnia bez muzyki. Uwielbia muzykę popowo – klubową i właśnie w takich brzmieniach można ją usłyszeć na koncertach, w radiu, TV i na kanałach w mediach społecznościowych. Zaczynała od śpiewania przeróbek światowych hitów i umieszczania ich w Internecie. Dzięki temu nagrywała z dj’ami Burakiem Yeterem i C_BooLem. Teraz współpracuje z kompozytorem i producentem Pawłem Jasionowskim.

O 22.00 gwiazda wieczoru – Zespół Masters, założony przez Pawła Jasionowskiego, na scenie polskiej muzyki rozrywkowej obecny jest od 2008 roku. Największą rozpoznawalność zdobył dzięki utworowi „Żono Moja”. Przebój ten ma już ponad 100 mln wyświetleń w Internecie i bije kolejne rekordy popularności – zajął III miejsce w konkursie Hit Wszech Czasów na Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Od początków powstania Zespół Masters wydał już 7 płyt ze swoimi największymi przebojami. Album „Viva Polonia!” zyskał status platynowej płyty! Poczwórną platynę zdobył singiel „Nocy mało”, a platyną pokrył się singiel: „Ja i ona”. „Ciebie mi trzeba” oraz „Jeden uśmiech jej” mają status płyty złotej! Największe hity podbijają serca słuchaczy i grane są na każdym koncercie zespołu.

Na koniec – zabawę z muzyką dyskotekową poprowadził do północy DJ PAWELEC, prezenter radiowy VOX FM, DJ i uwaga – konferansjer Festynu Wakacyjnego 2021 w Sadownem, lektor, właściciel firmy Pawelec Factory&DjPawelec.

Obsługa techniczną imprezy zapewniła firma SOUNDSTREAM Paweł Zyśk.

W tym miejscu należy wspomnieć firmy wspierające wydarzenia kulturalne, rozrywkowe oraz sportowe na terenie gminy Sadowne – również i tegoroczny Festyn Wakacyjny:

EF Trading Emil Filipiak z Sojkówka

„Mrówka ” Sadowne Tomasz Gajewski

Promar – Zakład Produkcji Maszyn Rolniczych

Sklep „Robert” z Sadownego

Barbara Filipiak – Kwiaciarnia

Agawa sklep ogrodniczy Łukasz Filipiak

Kawiarnia „Marica” Ryszard Zawadzki

Sklep Topaz Sadowne

Sklep Groszek Sadowne

Kosmetyka i stylizacja paznokci Martyna Wronek Sadowne

Salon Fryzjerski Ewa Niedźwiedź – Wronek Sadowne

Salon fryzjerski ARTISTIC TREND – Małgorzata Ardzińska

Salon fryzjerski „ O włos” Joanna Grotkowska

Kukwa Wojciech – Mechanika pojazdowa

Piekarnia – Grzegorz Opieka z Sadownego

Agencja ubezpieczeniowa PZU Piotr Olkowski – Ocięte

Usługi krawieckie – Wiesława Dzieciątko

Monika Filipiak salon fryzjerski i kosmetyczny Sadowne

Mobilny Salon Kosmetyczny – Anna Gaca

Sklep Autoczęści Piotr Kowalczyk

Studio fotograficzne Mateusz Gaca

Zaścianek Nowy styl – Henryk Klimek

Drew-pol  Marek Puścion

Sadpol Sadowne  Bogdan Skwarczyński

Auto-Moto  Łukasz Puchta

On-trak stacja Paliw Klimek Kazimierz

Drewax  Grabiny

Jacek Rostek Zieleniec

Ardpol Alfred Robak

Piły i elektronarzędzia Marcin Kowalczyk

Auto Naprawa Łukasz Szczechura

Zakład Fryzjerski Anna Stelmach

Zakład Fryzjerski Dorota Wujek

Media

Info Sadowne Sławomir Chyliński

W imieniu Organizatorów Festynu przekazujemy podziękowania służbom mundurowym dbającym o bezpieczeństwo podczas imprezy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadownem, szczególnie Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, której pomoc w organizacji tej i innych imprez na terenie gminy jest nieoceniona.

A wszystkim dziękujemy za udział w Festynie Wakacyjnym i… do zobaczenia za rok. Wcześniej jednak, również imieniu Organizatorów, zapraszamy na cykliczne imprezy, które odbędą się na terenie gminy Sadowne jeszcze podczas tegorocznych wakacji. Są to:

– 8 sierpnia – RETRO MOTO SHOW W SADOWNEM

– 15 sierpnia – DOŻYNKI GMINNO – PARAFIALNE W SADOWNEM

– 22 sierpnia – NADBUŻAŃSKA 6 W RAŻNACH

Informacje na temat ww. imprez można znaleźć na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem i Portalu INFO Sadowne.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński