Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego

17 marca w Węgrowie odbyły się Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego. Swoją propozycję edukacyjną zaprezentował również ZSP w Sadownem.

Już po raz kolejny w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie odbyły się Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego. Ich Organizatorem było Starostwo Powiatowe w Węgrowie, w imieniu którego obecnych powitała p. Ewa Besztak – Starosta Powiatowy.  Patronat honorowy nad Targami sprawowała Senator RP p. Maria Koc.

Propozycje edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych, w tym przybyłych tu również z terenu gminy Sadowne, przedstawiły wszystkie szkoły średnie, które funkcjonują w naszym powiecie. W Targach wzięły również instytucje, służby oraz placówki oświatowe, których propozycje nauki i pracy skierowane były do absolwentów szkół średnich – również tych sprzed kilku lat.

Swoją propozycję edukacyjną przedstawił również Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem. Uczniowie „Orkana”, głównie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, jak zwykle byli świetnie przygotowani – nie tylko w zakresie przekazywania informacji ustnej o swojej szkole, ale też wizualnym z możliwością organoleptycznego sprawdzenia wyników osiąganej w niej wiedzy. Chodzi oczywiście o wystawne stoisko ze słodkościami, carvingiem i drinkami bezalkoholowymi, które sprawnie obsługiwali aktualni uczniowie Technikum. Nie jest też zaskoczeniem, że stoisko ZSP w Sadownem było najbardziej oblegane na tych Targach.

Zadowolenia z tego powodu nie kryli pedagodzy sadowieńskiej szkoły, którzy przybyli tu wraz ze swoim uczniami: p. Sławomir Ryszawa – Dyrektor ZSP, p. Kamil Kiełek – Jego Zastępca, p. Magdalena Figoń , p. Sylwia Rosińska i p. Wojciech Łopaciński. Swoje uznanie dla prezentacji szkoły przekazali również Organizatorzy Targów oraz goście, w tym nas parlamentarzyści..

Żadna treść nie odda jakości elementów promocyjnych. Obejrzyjmy więc broszurkę Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem, a także fotorelację z Targów.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński