„Ziele na kraterze”

Zespół Szkół Ponadpodstawowych zaprosił mieszkańców Sadownego na wspólne świętowanie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i w niedzielę 17 listopada w sali gimnastycznej zebrała się liczna publiczność.

Przedstawienie patriotyczne „Ziele na kraterze” uczniowie sadowieńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. W. Orkana i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych zaprezentowali już wcześniej podczas szkolnych obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak piszą o sobie na facebookowej stronie: w przedstawieniu zawarto wspomnienie pokolenia młodzieży walczącej w Powstaniu Warszawskim.

W południe 17 listopada przybyłych mieszkańców Sadownego i gości powitał Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem p. Sławomir Ryszawa. Następnie młodzi artyści w strojach z epoki zaprezentowali spektakl patriotyczny, podczas którego poprzez wiersze, piosenki oraz taniec oddali cześć swoim rówieśnikom walczącym o niepodległość Ojczyzny w okresie II wojny światowej.

Nastrój, dawne, nostalgiczne melodie i taniec stworzyły piękne widowisko upamiętniające rówieśników dzisiejszych, szkolnych artystów, którzy poświęcili swoje życie w walce o odzyskanie niepodległości narodu polskiego. Obejrzeliśmy świetne przedstawienie za sprawą dobrych: gry aktorskiej, tańca, oprawy muzycznej oraz odpowiednio przygotowanej dekoracji. Wszystko to powstało pod okiem pedagogów, którzy ze swoimi uczniami przygotowali to widowisko: p. Mirosławy Renik, p. Marty Osman, p. Kamila Kiełka i ks. Karola Lipczyńskiego. Obejrzyjmy fotorelację…

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński