Zachęcamy do zakupienia!

Na prośbę naszej czytelniczki publikujemy przesłaną nam informację o możliwości zakupu nowej książki pt. „Wrota przeszłości. Słownik gwarowo-kulturowy Treblinki i okolic”, która zawiera również informacje o Gminie Sadowne.

Szanowna Redakcjo Portalu „Info Sadowne”,

Napisałam książkę pt. „Wrota do przeszłości. Słownik gwarowo-kulturowy Treblinki i okolic”, która liczy 845 stron, ma twarde okładki, format 160×230. Oprócz głównego słownika zawiera dwa mniejsze: „Toponimia i mikrotoponimia” oraz „Imiona i nazwiska” (pochodzenie).

Układ słownika jest alfabetycznie ułożony i wygląda następująco: pojęcie i jego wyjaśnienie oraz zdania, w których użyty jest ten wyraz, podobnie jak w słowniku PWN. Jest to nowość wydawnicza, nad którą pracowałam przez kilka ostatnich lat. Wiedza pochodzi z regionalnych książek, archiwalnych dokumentów, map, od blisko 100 Informatorów.

Słownik zawiera informacje o rolnictwie, urzędzie, kolejnictwie, o pracach domowych, o kulturze oraz o obozie zagłady i pracy w Treblince. Obejmuje materiał w dużej mierze nowy, nigdzie nie publikowany. Są również informacje dotyczące Gminy Sadowne. 

Część książek sprzedałam, część jeszcze mam. Cena 70 zł. 

(telef. 789 032 188)

Serdecznie pozdrawiam

Halina Rytel-Skorek

Treblinka