Mamo i Tato, dziękujemy Wam!

Na kilka dni przed Dniem Mamy i Dniem Taty uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem przygotowali dla rodziców uroczysty koncert.

21 maja sala gimnastyczna Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem zapełniła się gośćmi, którzy skorzystali z zaproszenia dyrektora oraz uczniów i przybyli na koncert poświęcony… mamom i tatusiom.

Gości powitał dyrektor p. Sławomir Ryszawa, niezwłocznie oddając głos młodym artystom, którzy przygotowali tematyczną część artystyczną pod okiem nauczycieli ZSP: p. Mirosławy Renik, p. Marty Osman i p. Kamila Kiełka. Początek, to oczywiście też oficjalnie – wyjawienie intencji artystów i nakreślenie przebiegu uroczystości. Zacytujemy słowo wstępne:

„Witamy wszystkich bardzo serdecznie na koncercie poświęconym naszym mamusiom i tatusiom. Chcieliśmy tym przedstawieniem wyrazić ogromną wdzięczność za wszystko, co od Was, Drodzy Rodzice otrzymujemy:

– za Waszą miłość i opiekę,

– za trwanie przy nas w każdej sytuacji,

– za każdą Waszą nieprzespaną noc i każdą łzę, wylaną przez nas,

– a najbardziej dziękujemy za nasze życie i za to… że jesteście Mamo i Tato!

Dziękujemy Wam drodzy Rodzice słowami wierszy i piosenek, niektóre są bardzo poważne, inne wypowiemy z przymrużeniem oka, wszystko bardzo osobiste. Szczególną uwagę zwracamy na wiersze i piosenkę, które specjalnie dla rodziców napisali: Oliwia Przewoźna i Adam Fąk oraz Weronika Marszał.”

I faktycznie, zabrzmiały w wykonaniu uczniów wiersze i piosenki związane ze świętem Mam i Tatusiów. Były też tańce, które zaprezentował szkolny, sadowieński oczywiście, Zespół Tańca Ludowego ORKAN. Brawom dla młodych artystów nie  było końca.

Uczniowie przygotowali też osobiste podziękowania dla rodziców, które w formie laurek wręczyli obecnym na koncercie. Do tych podziękowań i życzeń dołączyli w wystąpieniach: p. Marek Renik – Wicestarosta Węgrowski i p. Waldemar Cyran – Wójt Gminy Sadowne.

Świetny koncert z okazji tak ważnych świąt – Dnia Mamy i Dnia Taty. Przyłączamy się do życzeń Organizatorów koncertu: „Przyjmijcie od nas Drodzy Rodzice najserdeczniejsze życzenia, żeby Wasze rodzicielstwo przynosiło Wam każdego dnia same radości i dumę, abyście na zawsze pozostali dla nas wzorem prawdziwej miłości”.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński