Kolejne świetne widowisko w Sadownem

Popołudniem 19 października br. mieliśmy zaszczyt gościć w Sadownem artystów Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie z widowiskiem muzycznym pt. „Dla Ciebie śpiewałem”.

Skąd pomysł na zaprezentowanie tego widowiska w Sadownem? Odpowiedziała na to pytanie na początku  spotkania reprezentująca dyrekcję Mazowieckiego Teatru Muzycznego p. Katarzyna Derdzikowska. Jak stwierdziła, wszystko za sprawą świetnej współpracy p. Elżbiety Lanc – członka Zarządu Województwa Mazowieckiego, p. Waldemara Cyrana – Wójta gminy Sadowne i p. Ewy Piórkowskiej – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem, właśnie z… Mazowieckim Teatrem Muzycznym.

Potwierdził to również p. Waldemar Cyran, który w imieniu widzów i mieszkańców Sadownego powitał wszystkich oraz podziękował za przybycie warszawskim artystom. Zaznaczył, iż widowisko prezentowane jest w ramach obchodów 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego, a „zawitało” do nas głównie dzięki p. Elżbiecie Lanc, która zawsze dba o szerzenie kultury na naszym terenie w najlepszym jej wydaniu.

P. Kierownik K. Derdzikowska, po powitaniu przybyłych na występ mieszkańców naszej i sąsiednich gmin, pokrótce opowiedziała o tematyce widowiska, a także przedstawiła aktorów, instrumentalistów i członków obsługi technicznej.

Jeszcze tylko przypomnijmy:

„Dla Ciebie śpiewałem…” to widowisko skrojone specjalnie na inaugurację obchodów jubileuszowych z okazji 120-tych urodzin Jana Kiepury. Jest to nostalgiczna podróż ku wspomnieniom, w towarzystwie największych, przedwojennych przebojów: „Blondynki, brunetki…”, „Ninon, ach uśmiechnij się”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”. Nie zabraknie również hitów prosto z wielkiego ekranu, gdzie tłumy fanów podziwiały miłość Marty i Jana. To podróż pełna wzruszeń i szczerego uśmiechu. Na scenie Teatru spotkają się: Jan jubilat – tenor wszechczasów, Marta Eggerth – największa miłość Kiepury, Hanka Ordonówna – legenda polskiej sceny, Eugeniusz Bodo – najbardziej popularny i uwielbiany aktor dwudziestolecia międzywojennego.

Dla Ciebie Śpiewałem…

Scenariusz: Jakub Milewski (koncepcja), Dariusz Taraszkiewicz (dialogi)

Reżyseria, ruch sceniczny, scenografia: Beata Redo-Dobber

Kierownictwo i opracowanie muzyczne: Mieczysław Smyda

Choreografia: Violetta Suska

Kostiumy: Maria Balcerek

Reżyseria światła: Artur Wytrykus

Obsada:

Wielbiciel starych fotografii: Jacek Kawalec

Jan Kiepura: Łukasz Ratajczak

Marta Eggerth: Anna Gigiel

Hanka Ordonówna: Marta Burdynowicz

Eugeniusz Bodo: Jakub Milewski

Instrumentaliści (muzycy soliści): Piotr Kaniuga (skrzypce), Bartosz Kołsut (bandoneon/akordeon), Mateusz Gramburg (fortepian), Andrzej Zielak (kontrabas), Marcin Jahr (instrumenty perkusyjne).

I rozpoczęło się widowisko… Jak je podsumować? Świetne widowisko, świetny repertuar, świetni artyści i wielkie dzięki, że mogliśmy zobaczyć to na sadowieńskiej „scenie”. Dziękujemy i prosimy oczywiście o więcej.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński