Nic nie może przecież wiecznie trwać…

Ostatnie klasy ZSP w Sadownem pożegnały się ze szkołą.

W piątek 26 kwietnia 2024 r. uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem po raz ostatni spotkali się w gronie kolegów, koleżanek, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości w murach swojej szkoły. Nauka zakończyła się, czas na… matury.

Po raz kolejny absolwenci sadowieńskich szkół średnich „ruszają” w świat zdobywać nowe doświadczenia, pobierać nauki, rozwijać się, pracować. Szkołę średnią ukończyło 40-tu uczniów – 21. z kl. IV LO Sadowne (wychowawca p. Beata Bodzon) i 19. z kl. V Technikum Gastronomicznego (wychowawca p. Maria Dobies). Od dziś są uznawani za absolwentów ZSP w Sadownem.

Podczas uroczystego pożegnania w sali gimnastycznej ZSP dało się słyszeć wiele ciepłych słów podziękowań i wdzięczności. Spotkanie rozpoczął p. Dyrektor Sławomir Ryszawa, wspominając wspólnie spędzone z absolwentami lata w szkole i życząc im sukcesów na maturze oraz w dorosłym życiu. Zakończonego z sukcesem ważnego etapu nauki gratulowali absolwentom również: p. Marek Renik – Wicestarosta Węgrowski oraz ks. Antoni Kunicki – Proboszcz sadowieńskiej parafii. Mówcy wyrazili nadzieję, że wszyscy absolwenci osiągną wymarzone cele i odnajdą się w dorosłym życiu, jednocześnie życzyli im powodzenia na zbliżającej się maturze.

Po przemówieniach nastąpił podniosły moment przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas młodszych, którzy od tej chwili przejęli nad nim honorową pieczę.

Absolwentom wręczono świadectwa ukończenia szkoły średniej, nagrody i wyróżnienia m.in.: p. Marek Renik w imieniu Starosty Węgrowskiego, p. Mirosława Renik, p. Marta Osman i p. Marek Renik członkom Zespołu Tanecznego „Orkan” czy p. Marta Osman i p. Mariusz Wójcik członkom Szkolnego Koła „Caritas”. Już zwyczajem w ZSP Sadowne jest przyznawanie koleżeńskich nagród dla ciekawych osobowości wśród maturzystów. Są to statuetki, tzw. ,,ORKANY” – w tym roku również młodsi koledzy nominowali i nagrodzili starszych w zabawnych kategoriach, co spotkało się z ogromnym aplauzem podczas wręczania statuetek przez wskazanych pedagogów.

Jeszcze tylko przemówienie przedstawicieli klas młodszych, podziękowania, kwiaty na ręce pedagogów oraz gości i pożegnanie… piosenką ze słowami „Nic nie może przecież wiecznie trwać…”.

Oficjalne pożegnanie, nie ostateczne, bo przecież już za kilka dni absolwenci ponownie odwiedzą szkołę – 7 maja rozpoczynają się egzaminy maturalne. Trzymamy kciuki i życzymy, jak to się mówi, „połamania piór”.

P.S. Tort przygotowany przez nauczycieli i uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Sadownem, który mieliśmy okazję skosztować w szkolnej stołówce, był wyśmienity!!! Dzięki!!! Również za pyszny obiad!!!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński