Chcecie bajki?

2014.06.26.426 czerwca Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem „zaroił się” od zapowiedzianych wcześniej gości.

Na „specjalną” wizytę przybyły przedszkolaki z Przedszkola w Sadownem. Jacy goście, takie traktowanie – pracownicy GOK bardzo poważnie potraktowali miłych gości, przygotowując dla nich wiele atrakcji. Oczywiście musiał być oficjalny wstęp – powitanie i wprowadzenie w tajniki korzystania z zasobów Gminnej Biblioteki Publicznej.

Wiadomo, że wszystkie dzieci lubią bajki, więc maluchy usłyszały: „Chcecie bajki? Oto bajka: Była sobie Pchła Szachrajka…”. Z zaciekawieniem wysłuchały rymowanej opowieści o Pchle Szachrajce i innych bajkowych postaciach, po czym udały się na zwiedzanie Izby Regionalnej, gdzie odkryto  przed nimi m.in. zagadkę powstawania wyrobów lniarskich, na jakich instrumentach grali ich dziadkowie, a także jakie zwierzęta żyjące na wolności można spotkać w pobliskim lesie.

Chyba była to owocna wizyta – komentowana śmiechem maluchów oraz zdziwieniem i zaciekawieniem. Wszystkie przedszkolaki deklarowały swój powrót w najbliższym czasie do tak przyjaznej instytucji, jaką jest Gminny Ośrodek Kultury.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński