Pomaganie potrzebującym…

nakretkiPomóżmy sadowieńskim wolontariuszom w ich akcjach.

Pomaganie potrzebującym jest bardzo pozytywne i potrzebne. Zaszczepienie w młodych ludziach bakcyla wrażliwości na cierpienie i problemy drugiego człowieka przejawia się wielką chęcią niesienia pomocy i ich zaangażowaniem w różnego rodzaju akcje charytatywne.

W naszej szkole odbywają się aktualnie dwie akcje, które mają na celu pomóc potrzebującym ludziom. Jedna z nich to zbieranie plastikowych nakrętek różnego rodzaju, których w każdym domu jest bardzo dużo i najczęściej się je wyrzuca. Nakrętki zbieramy dla chorego na autyzm Kubusia, który potrzebuje specjalistycznej terapii. Ma ona pomóc chłopczykowi w lepszym codziennym funkcjonowaniu. Młodzież naszej szkoły, nauczyciele oraz pracownicy bardzo zaangażowali się w akcję i systematycznie donoszą zakrętki do specjalnie na ten cel przygotowanego pojemnika. Dwa dodatkowe pojemniki zostały ustawione w dwóch największych sklepach w Sadownem: „ U Roberta” i w „Topazie”. Przy tej okazji bardzo dziękuję, że kierownicy sklepów tak chętnie przystąpili do akcji i zgodzili się na ustawienie pojemników na zakrętki w ich sklepach.

Bardzo zachęcamy społeczność Sadownego do przynoszenia zakrętek i wrzucania ich do pojemników w w/w sklepach, będziemy bardzo wdzięczni za przyłączenie się do naszej akcji. Te zakrętki mogą bardzo pomóc siedmioletniemu Kubusiowi, który dzięki tej zbiórce może zmienić swoje życie.

Druga akcja, w której uczestniczą uczniowie ZSZ w Sadownem to zbiórka pieniędzy dla „samotnego Ojca z dwójką małych dzieci” z Gwizdał, którzy żyją w trudnych warunkach i potrzebują pomocy w wykończeniu domu. We wrześniu na raka trzustki zmarła matka dwójki małych dzieci. Dwuipółletnim chłopcem oraz siedmioletnią dziewczynką opiekuje się teraz sam ojciec. Ich dom jest w opłakanym stanie: brakuje łazienki, budynek osiada, przecieka dach. Potrzebni są fachowcy budowlani, materiały budowlane potrzebne do wykończenia domu.

Rodzinę można wspierać wpłacając pieniądze na konto fundacji „Dar Serca” na numer 93 1240 6074 1111 0000 4992 4664 w tytule wpisując: Pomoc dla Pana Krystiana i jego dzieci. Ponadto można zadzwonić pod nr 500-27-12-63 i dowiedzieć się co jest najbardziej tej rodzinie potrzebne.

Reportaż o rodzinie dostępny na stronie Diecezji Warszawsko – Praskiej.

Koło Wolontariuszek ze szkoły ponadgimnazjalnej pod opieką pedagoga p. Małgorzaty Olton koordynuje obie te akcje i będzie je prowadzić długofalowo, aby pomoc tym rodzinom nie była tylko jednorazowa.

Bardzo zachęcamy całą społeczność Sadownego do wzięcia udziału w tych akcjach! Dobro powraca ze zdwojoną siłą, a do tego uśmiech na twarzy szczęśliwego dziecka i jego rodziców wystarczy abyśmy poczuli się pomocni i potrzebni.

Małgorzata Olton – pedagog ZSP